Konferencja naukowa ,,Pogrom kielecki – historia prawdziwa

 

Od wielu lat na Kielcach ciąży piętno wydarzeń z 4 lipca 1946 r. Wtedy to doszło do pogromu ludności żydowskiej. Za jego sprowokowanie i w dużej mierze za przeprowadzenie odpowiadają służby państwowe. Zajścia prawdopodobnie miały przykryć kompromitujące dla komunistów fakty – sfałszowane referendum ludowe i sprawę zbrodni katyńskiej, która w tym czasie rozpatrywana była w Norymberdze. Winą o dokonanie mordu w Kielcach obarczano mieszkańców naszego miasta i podziemie niepodległościowe.

Po 1989 r. Kielce nie pozbyły się łatki antysemickiego miasta. Siedemdziesiąta rocznica tych tragicznych wydarzeń to czas, aby prawda o pogromie ujrzała światło dzienne. Z tej okazji działacze Brygady Świętokrzyskiej ONR zaprosili wybitnych znawców tej tematyki na konferencję naukową pod hasłem,,Pogrom kielecki – historia prawdziwa”, która odbyła się w niedzielę, 3 lipca w godz. 12.00 – 15.00 w Domu Rzemiosła, ul. Warszawska 34. Prelegenci: Leszek Żebrowski, prof. Jerzy Robert Nowak, Stanisław Michalkiewicz.

 

[supsystic-gallery id=4 position=center]

print

About Wojciech Zapała

Jestem takim nadrzecznym łazęga czyli popularnie wędkarzem jest to jedna z moich pasji Zajmuje się amatorsko grafiką i tworzeniem portali społecznościowych.Jestem twórcą i wspóltwórcą wielu portali obecnie najnowszym dzieckiem jest portal Piewca .pl z bardziej znanych portali jest to seria przewodników wędkarskich Świętokrzyski,Pomorski i Łodzki Przewodnik WędkarskiZakres moich zainteresowań jest dość szeroki, jest to historia regionu ,socjocybernetyka społeczna,przyroda i różne powiązane z nimi rzeczy. Nie wierzę w obecny system monetarny. Jestem zafascynowany rozwiązaniami Szwajcarii i to nie tylko w kwestii waluty lokalnej ale tez obronności oraz demokracji bezpośredniej