Film udostępniony szeroko w sierpniu 2019 r. Pokazuje niebezpieczny rodzaj robaka wewnątrz papryki.

W sierpniu 2019 r. Otrzymaliśmy od czytelników wiele zapytań na temat faktów wokół wirusowego klipu wideo, który pokazał coś, co wyglądało na długi, sznurkowy robak poruszający się wewnątrz zielonej papryki.

Wideo zostało ponownie opublikowane przez wielu użytkowników Facebooka, z których wielu ostrzegało widzów przed robakiem, który niektórzy z nich opisali jako potencjalnie niebezpieczny, a niektórzy zidentyfikowali jako robaka „simla mirch”.

20 sierpnia użytkownik Facebooka z Brazylii opublikował wideo, zdobywając prawie 10 milionów wyświetleń w ciągu tygodnia. Jej podpis ostrzegał (przetłumaczony z portugalskiego): „Uważaj na paprykę… ten robak nazywa się Simla Mirch… nowy robak, który żyje w wilgotnych obszarach ciała… Może powodować ból i ostatecznie doprowadzić do śmierci”:

Co jest prawda?

Film jest autentyczny i pokazuje prawdziwego robaka poruszającego się wewnątrz zielonej papryki.

Co jest fałszywe?

Eksperci, z którymi się skonsultowaliśmy, zgodzili się, że robak najprawdopodobniej jest nicieniem mermithid, a zatem nieszkodliwym dla ludzi. Jeden z ekspertów wyjaśnił, że nawet jeśli był to inny rodzaj robaka, nie przypominał żadnej odmiany znanej z infekowania ludzi lub stwarzania dla nich zagrożenia. Według ekspertów, z którymi się skonsultowaliśmy, stworzenie pokazane na filmie najprawdopodobniej będzie robakiem nicieni mermithid (członek rodziny Mermithidae i nematoda phylum). Są pasożytnicze dla owadów i pająków, ale nie pasożytują na ludziach i nie są dla nas szkodliwe.

Gente cuidado com o pimentão..esse verme chama Simla Mirch..um novo verme que vive em áreas molhada do corpo tbém..pode causar dor e até vir a matar eventualmente..😱😮

Julkaissut Denise Castro Tiistaina 20. elokuuta 2019

print