Publicystyka

Sprawa Kastnera, gen. SS Kurt Becher i George Soros w tle.

Szanowany dziennikarz polityczny dziennika Haaretz, Moshe Keren po napisaniu siedmiu relacji z procesu Kastnera poleciał do Niemiec. Zamierzał przeprowadzić wywiad z Kurtem Becherem   pełnomocnikiem Heinricha Himmlera w rokowaniach z przedstawicielami żydowskiej finansjery w sprawie oszczędzenia Żydów. Kilka dni po przybyciu do Niemiec, dziennikarza Kerena znaleziono martwego w niemieckim hotelu ( jak stwierdziła  wdowa dziennikarza Miriam Keren mieszkaniu siostry w Dusseldorf, Niemcy.). Diagnoza: „atak serca”. Czy Moshe Kerena  zabił izraelski wywiad, z obawy że może ujawnić kontakty między nazistami i członkami obecnego izraelskiego rządu w czasie holokaustu?201372_5541023498_jpg

W broszurze opublikowanej w sierpniu 1952, Malchiel Grünwald, obywatel Izraela przybyły do Palestyny   z   Węgier  ,   oskarżył   Rudolfa   Kastnera,   wtedy   rzecznika   prasowego izraelskiego Ministerstwa Handlu i Przemysłu, o złożenie oświadczenia w sprawie gen. SS Kurta Bechera, które uratowało go od kary za zbrodnie wojenne. Grünwald dalej zarzucił Kastnerowi współpracę z nazistami i jego udziale w śmierci ponad 400.000 węgierskich Żydów podczas II wojny   światowej,   kiedy   Kastner   był   liderem   Komitetu   Ratunkowego  Agencji   Żydowskiej   na Węgrzech.

Kastner był zaufanym wysokich oficjeli lejberzystowskiego rządu, i rząd musiał zdecydować czy bronić Kastnera czy go zwolnić. W 1953 izraelski rząd wniósł oskarżenie przeciwko Malchielowi  Grünwaldowi za   szkalowanie   Rudolfa   Kastnera.   Proces   trwał   od   stycznia   do   końca   września   1954   roku.   Po deliberacjach przez kolejne 9 miesięcy, sędzia Benjamin Halevi uznał Grünwalda niewinnym, wyraźnie oskarżając Kastnera o współpracę i pomoc w obronie nazistowskiego generała Kurta Bechera

George Soros wcześnie w swoim życiu jako nastolatek podczas okupacji nazistowskiej w jego ojczyźnie, na Węgrzech,  rozpoczął „karierę” pracując dla Departamentu Ekonomicznego Komendy SS.  Ben Hecht, autor książki PERFIDIA „Perfidy”, pokazuje działalność nazistowskiego Departamentu Ekonomicznego na Węgrzech i okrucieństwa dokonane przez pracodawców młodego Sorosa. Młodemu Sorosowi wyznaczono zadanie grabienia nieruchomości Żydów pod nadzorem gen. SS Kurta Bechera, szefa sekcji Waffen SS, znanej eufemistycznie jako Departament Ekonomiczny Komendy SS. „Departament zajmował się plądrowaniem żydowskich własności i usuwaniem złotych plomb z milionów zębów zmarłych Żydów, obcinaniu włosów milionów Żydówek przed zabiciem ich, i transportem beli włosów do niemieckich fabryk materaców, przerabianiem grubych zmarłych Żydów na mydło kąpielowe – i wymyślaniem skutecznych metod tortur jakim poddawano Żydów oczekujących śmierci by ujawnili gdzie ukryli resztki swoich rzeczy”.

Książę Alexis Scherbatoff, były członek kontrwywiadu armii USA przed i po II wojnie światowej, postawił zarzut, że pierwszą małą fortunę Soros zdobył na sprzedaży swojej części łupu przejętego z nazistami. Powiedział on, że pierwszym wspólnikiem Sorosa był inny węgierski Żyd, który sprzedawał rubiny i inne nazistowskie łupy w Belgii po II wojnie światowej.

 

W wywiadzie Steve’a Krofta w programie CBS 60 MINUTES 20 grudnia 1998, George’a Sorosa skonfrontowano z takimi obrazami:

 

Kroft: (głos w tle) Te zdjęcia pokazują co w 1944 roku stało się z przyjaciółmi i sąsiadami George’aSorosa. (Film archiwalny pokazuje kobiety i mężczyzn idących z workami na plecach; tłum przy pociągu)

Kroft: (głos w tle) Jesteś węgierskim Żydem…

Soros: (głos w tle) Mm-hmm.

Kroft: (głos w tle)… który uciekł przed holokaustem… (film archiwalny – ludzie wchodzący do pociągu)

Soros: (głos w tle) Mm-hmm. (film archiwalny – ludzie wchodzący do pociągu)

Kroft: (głos w tle)… udając chrześcijanina.

Soros: (głos w tle) Tak. (film – kobiety pomagają sobie wejść do pociągu, zamykają się drzwi pociągu z ludźmi w wagonie)

Kroft: (głos w tle) A ty widziałeś wielu ludzi transportowanych do obozów śmierci.

Soros: Tak. Miałem 14 lat. I powiedziałbym, że to wtedy ukształtował się mój charakter.

Kroft: W jaki sposób?

Soros: Że trzeba myśleć o przyszłości. Powinno się rozumieć i – i przewidzieć wydarzenia i kiedy – kiedy jest się zagrożonym. Było to ogromne zagrożenie złem. To znaczy, było to bardzo osobiste doświadczenie zła.

Kroft: Rozumiem, że wychodziłeś z twoim opiekunem, który przysiągł, iż byłeś jego adoptowanym chrześniakiem.

Soros: Tak. Tak.

Kroft: Wychodziłeś, faktycznie, i pomagałeś w konfiskowaniu własności Żydów.

Soros: Tak. To prawda. Tak.

Kroft: To znaczy, to – to brzmi jak doświadczenie, które wielu wysłałoby na wiele lat do psychiatry. Czy to było trudne?

Soros: Nie, w ogóle nie. W ogóle nie. Może jako dziecko nie – nie widzisz związku. Ale to było – nie stwarzało – w ogóle żadnego problemu.

Kroft: Żadnego poczucia winy?

Soros: Nie.

Kroft: Na przykład, że ‚Jestem Żydem i jestem tutaj, i patrzę na tych idących ludzi. Mógłbym równie łatwo być tam. Powinienem być tam’. Nie ma nic takiego?

Soros: Cóż, oczywiście – ja – ja mogłem być po drugiej stronie, albo mogłem być tym któremu coś się zabiera. Ale nie było żadnego sensu w tym że nie powinienem tam być, bo to było – cóż, faktycznie, w zabawny sposób, to tak jak na rynkach – gdybym tam nie był – oczywiście, nie robiłbym tego, a robiłby to ktoś inny – w każdym razie ktoś inny by to zabierał. I to było – czy tam byłem, czy nie – ja byłem tylko gapiem, własność się zabierało. Więc – ja nie brałem udziału w odbieraniu tej własności. Więc nie miałem żadnego poczucia winy.

Po wojnie SS-Standartenführer Kurt Becher zaczął prowadzić interesy w Bremie był m.in. właścicielem hurtowni mającej w nazwie jego nazwisko. Był też prezesem Cologne-Handel Gesellschaft – firmy zarabiającej pieniądze na handlu z rządem Izraela. Do 1960 roku były szef Wydziału Gospodarczego SS i Specjalny Komisarz Rzeszy ds. Obozów Koncentracyjnych został jednym z najbogatszych Niemców z majątkiem szacowanym na 30 000 000 $.

Becher zmarł w Hamburgu w 1995 roku.

 

More from Publicystyka

Sprawa Kestnera – Strzały w alei Emanuela

Jak podają niektóre źródła, (np. Wikipedia anglojęzyczna), za wydanie 450000 do nawet 800 000 niewinnych Żydów węgierskich, grupa Żydów kolaborantów, mogła się wykupić i wyjechać do Szwajcarii, ceną były dolary, złoto i diamenty! Kto pomagał w węgierskim holokauście Adolfowi Eichmannowi i nazistom? Kim był węgierski syjonista Kastner? więcej …..

Lotnicze tradycje regionu

Region świętokrzyski już przed II wojną światową był bardzo ważny na lotniczej mapie Polski. Podkielecki Masłów, Polichno koło Chęcin czy nadnidziański Pińczów były mekką dla szkolących się lotników, zwłaszcza jeśli chodziło lotnictwo szybowcowe. Łysogóry z lotu taka Wiele mówi się … więcej …..

Honorowi obywatele Kielc

Jak każde miasto, również i Kielce mogą się poszczycić swoimi honorowymi obywatelami. Ci mniej lub bardziej związani z miastem ludzie, zależnie od uwarunkowań historyczno – politycznych często budzili spory i niesnaski wśród lokalnych włodarzy, choć trzeba przyznać, że w większości … więcej …..

Przyprawianie „gęby” Polakom

I jeszcze jedna, niezrozumiała dla mnie sprawa. Gdy już wydaje się, że uporaliśmy się  z komuną, musimy, jako Polacy, bronić się przed innym, narastającym zjawiskiem. Mianowicie jest tworzona, albo etykietowana sam nie wiem przez kogo?, „twarz” /osobowość poszczególnych narodów. I … więcej …..

Patriotycznie i smacznie. Narodowe Święto Niepodległości i Gęsina na Świętego Marcina w Chmielniku

11 listopada to nie tylko narodowe Święto Niepodległości w Chmielniku. Ta ciekawa formuła świętowania łączy niepodległościowe obchody z z konkursem o najlepszą potrawę tradycyjną regionu świętokrzyskiego. Konkurs „Smaki Gęsiny” ma na celu przywrócenie i rozwinięcie chowu gęsi kieleckiej w Świętokrzyskiem. Uroczystości … więcej …..

Sucha mucha Emerger

Emerger to mucha skuteczna w trakcie wylotów chruścików i jętek.. Imituje owada przedostającego się przez błonę powierzchniową wody i szykującego się do lotu, dzięki CDC muszka doskonale unosi się na wodzie. więcej …..